TÜBİTAK 14. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJE YARIŞMASINDA OKULUMUZDAN BÜYÜK BAŞARI

Tübitak tarafından bu yıl 14.sü düzenlenen ortaokul öğrencileri araştırma proje yarışmasında İstanbul Asya Bölgesi’nde (İstanbul Anadolu, Kocaeli, Sakarya, Düzce) okulumuz başvuru yaptığı 5 projeyle de ön elemeleri geçerek finalist olmuştur. Final yarışmasında 5 projemiz 5 ayrı alanda derece almıştır.

Okulumuz Sosyal Bilgiler öğretmeni Emre Göfner’in danışmanlığındaki Türkçe, Tarih ve Değerler Eğitimi alanlarındaki projeler bölge BİRİNCİSİ olarak Türkiye finali yarışmasında okulumuzu temsil etmeye hak kazanmışlardır.

Tarih alanındaki  “ WEB 2.0 Araçları ile Teknoloji ve Tarih El Ele” isimli projeyi, öğrencilerimizden Sarp Selçuk ve Ufuk Halatoğlu gerçekleştirmişlerdir.

Türkçe alanındaki “ Karagöz, Hacivat ve Öztürk ile Türkçe Yolunda” isimli projeyi, öğrencilerimizden San Tayga Buluşan gerçekleştirmiştir.

Değerler eğitimi alanındaki “ Değerleri Kanıt Temelli Öğrenmeyle Özümsemek: Değerli Kanıtlar” isimli projeyi öğrencilerimizden Erim Deniz Gülşen ve Mehmet Onur Şahin gerçekleştirmişlerdir.

Okulumuz Fen Bilimleri öğretmeni İlknur Gazioğlu danışmanlığındaki Teknoloji Tasarım alanındaki proje bölge İKİNCİSİ, Kimya alanındaki proje bölge ÜÇÜNCÜSÜ derecelerini almıştır.

Teknoloji Tasarım alanındaki  “ Akıllı Yol ” isimli projeyi öğrencilerimizden Ada Dinneden ve Ceyda Gürsoy gerçekleştirmişlerdir.

Kimya Alanında “ Doğal Leke Çıkarıcı Yaptık, Kimyasal Kullanmayı Bıraktık” isimli projeyi öğrencilerimizden İrem Koçak ve Leyla Sargan gerçekleştirmişlerdir.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz.

Yarışma sonuçları :

ist.asya-14-ortaokul