LINGUA ATTACK İNGİLİZCE E-ÖĞRENME PLATFORMU TANITIM SEMİNERİ

Günümüzde yabancı dil edinimi okullarda öğretilen müfredata ilave olarak hiç şüphesiz bireyin kendi kendine(self-study) ve görev temelli(task-based) etkinliklere ne sıklıkla maruz kaldığı ile doğru orantılı olarak gelişim göstermektedir.  

Bu yüzden bireyler yabancı dili öğrenirken hedef dilde ne kadar yoğun dinleme ve izleme yaparlarsa, öğrenecekleri kelime sayısı, dile hakimiyetleri ve doğru telaffuz etme yetileri gelişecektir. 

Bu amaçla lise öğrencilerimize İngilizce ve Almancayı daha etkin ve daha eğlenceli bir şekilde öğretebilmek için Lingua Attack e-öğrenme platformunu aldırmaktayız. Böylece öğrencilerimiz her hafta kendileri için atanan İngilizce videoları izleyerek içeriklerinde bulunan hedef kelimeleri hem doğru telaffuz etmeyi hem de kullanım alanlarını öğrenmiş olur. 

Lingua Attack sistemin içerisinde yer Video Boosters ile öğrencilerimiz filmlerden, dizilerden, haberlerden ve belgesellerden kesitler ile oluşturulan egzersizler aracılığıyla dili konuşulduğu gibi öğreniyorlar.

Yaklaşık iki dakikalık bir video ile öğrenciler giderek zorlaşan 8 farklı dil aktivitesi yapmış olurlar. Kısa, günlük oturumlar için tasarlanmış ilgi çekici ve kendine bağlayan alıştırmalar, bünyesinde video ve oyunlara da yer   veriliyor.

25 Ekim Pazartesi günü 9.Sınıf öğrencilerimize Lingua Attack e-öğrenme platformu tanıtım semineri düzenlemiştir. Seminerde platformun faydaları ve nasıl kullanılması gerektiği tüm öğrencilerimize anlatılmıştır.