BRITISH COUNCIL – IELTS SINAVI HAZIRLIK KURSLARI

Özel Denizatı Anadolu Lisesi 11.Sınıflarımızın İngilizce dil eğitimleri IELTS Sınavına yönelik bir müfredat dahilinde yürütülmektedir. Her yıl lisemizden mezun olan öğrencilerimizden İngiltere, Amerika, Kanada veya Avrupa ülkelerinde üniversite okumak isteyenler İngilizce dil yeterliliklerini IELTS sınavına çalışarak elde ederler.

Günümüzde IELTS sınavı dünyanın 140 ülkesinde 11.000’den fazla (devlet dairesi, özel sektör, akademik enstitüler, meslek kuruluşları ve göçmenlik makamları) tarafından tanınmaktadır. Yılda 2 milyondan fazla insanın başvuruda bulunduğu IELTS İngilizce’nin konuşulduğu tüm ülkelerde tanınan bir İngilizce sınavıdır.

Özel Denizatı Eğitim Kurumları Anadolu Lisesimizde  IELTS Sınavına hazırlık dersleri hem 11. Sınıflarımızın Main Course derslerinde almış oldukları ders müfredatlarında; hem de Pazartesi günleri okul saatleri sonrasında açılan IELTS kursları ile desteklenerek tüm bir yıl boyunca öğrencilerimize öğretilmektedir.

Akademik yılın sonunda 11. Sınıf öğrencilerimiz IELTS Sınavını alarak İngilizce akademik gelişimlerini tamamlamış olurlar.