B2 FIRST for SCHOOLS Sınavı Eğitim Programı 

ÖZEL DENİZATI ANADOLU LİSESİ İNGİLİZCE BÖLÜMÜ 

B2 First for Schools, eski adıyla Cambridge English: First for Schools, Cambridge English Qualifications sınavlarından biridir. Bu sınav, öğrencilere İngilizcelerini gerçek dünyada kullanma özgüvenini sağlar. 

B2 First yeterliliği, İngilizce konuşulan bir ülkede kendi başınıza yaşamak, çalışmak veya İngilizce öğretilen derslere katılım ve eğitim almak için yeterli dil seviyesinde olduğunuzu gösterir. 

Bu sınav, dil öğrenme serüveninizde B1 Preliminary ve C1 Advanced arasında yer alan adımdır. 

B2 First for Schools Sınavı, 133 ülkede 20.000’den fazla eğitim kurumu, şirket ve hükümet departmanı tarafından, İngilizce öğrenmede üst düzey başarı olarak kabul edilmektedir. 

Özel Denizatı Anadolu Lisesi bünyesinde B2 First eğitimleri 9. ve 10. Sınıflarımız B2 seviyesinde olan öğrencilerimize İngilizce eğitim müfredatı programında öğretilmektedir.   

Özel Denizatı Eğitim Kurumları Anadolu Lisesimizde  B2 First for Schools Sınavına hazırlık dersleri hem 9. Sınıflarımızın Main Course derslerinde almış oldukları ders müfredatlarında; hem de Cumartesi günü okulumuzun açtığı B2 First kursları ile desteklenerek tüm bir yıl boyunca öğrencilerimize öğretilmektedir.  

Akademik yılın sonunda öğrencilerimiz B2 First for Schools Sınavını alarak İngilizce akademik gelişimlerini tamamlamış olurlar.