B2 FIRST for SCHOOLS Sınavı Bilgilendirme Semineri

B2 First for Schools, eski adıyla Cambridge English: First for Schools, Cambridge English Qualifications sınavlarından biridir. Bu sınav, öğrencilere İngilizcelerini gerçek dünyada kullanma özgüvenini sağlar.

B2 First yeterliliği, İngilizce konuşulan bir ülkede kendi başınıza yaşamak, çalışmak veya İngilizce öğretilen derslere katılım ve eğitim almak için yeterli dil seviyesinde olduğunuzu gösterir.

Bu sınav, dil öğrenme serüveninizde B1 Preliminary ve C1 Advanced arasında yer alan adımdır.

B2 First for Schools Sınavı, 133 ülkede 20.000’den fazla eğitim kurumu, şirket ve hükümet departmanı tarafından, İngilizce öğrenmede üst düzey başarı olarak kabul edilmektedir.

Özel Denizatı Anadolu Lisesi bünyesinde B2 First eğitimleri 9. ve 10. Sınıflarımız B2 seviyesinde olan öğrencilerimize İngilizce eğitim müfredatı programında öğretilmektedir.

12 Ekim Salı günü British Side tarafından okulumuzda B2 First sınavı tanıtım semineri düzenlendi. 9. Sınıf öğrencilerimizin B2 First sınavı ile ilgili bilmeleri gereken tüm detayları öğrendikleri seminerin sonunda geçtiğimiz sene B2 First sınavını almış olan öğrencilerimize öğretmenleri ve British Side yetkilileri tarafından sertifikaları verildi.