Augsburg – Denizatı Okulları Almanya Dil Okulu

Öğrencilerimiz, Augsburg şehrine vardıklarında aileler tarafından karşılanıp evlere yerleştirildiler. Dil okuluna başladıkları ilk gün, seviye belirleme sınavına girerek seviyelerine uygun sınıflarda aynı gün derslere başladılar.

9. 10 ve 11. Sınıf öğrencilerimiz, 13-15 kişilik sınıflarda haftalık 25 saat Almanca dersleri almaktadır. Derslerde dinleme-anlama, okuma-anlama, konuşma ve yazma becerilerini geliştiren çalışmalara yer verilmektedir.

Derslerimiz, haftanın her günü sabah saat 09.00’da başlayıp 13.00 ya da 13.45’e kadar sürmektedir. Derslerin ardından öğrencilerimiz, öğretmenler ve rehberler eşliğinde çeşitli gezilere katılmaktadır.

Pazartesi günü ders bitiminde, öğrencilerimiz rehberler ve öğretmenleri eşliğinde şehir gezisine katıldılar. Almanya’daki geç Rönesans döneminin en önemli kültürel anıtlarından biri olarak kabul edilen Goldener Saal, gezimizin ilk rotasıydı. Daha sonra, dünyanın ilk sosyal konut örneği olan Fuggerei’yi ve şehrin önemli binalarından Rathaus-Belediye Binası’nı gezdiler. Gezinin son durağı ise Augsburg şehrinin en eski yerleşim noktası olan Dom-Maria Katedrali oldu.