ALMANYA’DA YÜKSEKÖĞRENİM OLANAKLARI VE GOETHE INSTITUT BURSLARI

Okulumuzda düzenlenen seminerde, Alman Kültür Merkezi’nden gelen konuşmacı Sibel Ocak, Almanya’da eğitim almayı düşünen öğrencilere önemli bilgiler sunarak, merak edilen konulara açıklık getirdi.

Seminerde öğrencilerimiz, Almanya’daki üniversite eğitim süreci, sertifikalar ve burs olanakları konusunda detaylı bilgiler edindiler. Konuşmacı, öğrencilere sertifika sınavları ve Alman kültürüne uyum sağlamalarına yardımcı olacak pratik bilgilerin yanı sıra, Almanya’daki çeşitli burs imkanları hakkında da bilgi verdi.

Seminerde 12.sınıf öğrencimiz Petek Toksöz de Alman Kültür Merkezi tarafından kazandığı bursla 3 hafta boyunca Almanya’da dil eğitimi sürecini ve önde gelen şirketlerde yaptığı stajın detaylarını bizlerle paylaştı. Petek’in hazırladığı bu sunum sayesinde, arkadaşları da edindiği deneyimleri ve yaşadığı heyecanı görsel olarak izleme fırsatı buldular. Bu tür uluslararası deneyimler, öğrencilere sadece akademik değil, aynı zamanda kişisel ve kültürel açıdan da zenginleşme fırsatı sunmaktadır.

Bu tip etkinlikler, öğrencilerimize uluslararası perspektif kazandırmanın yanı sıra kariyer hedeflerine daha bilinçli bir şekilde ilerlemelerine olanak sağlar. Okulumuz, öğrencilerinin geniş bir dünya görüşüne sahip olmalarını ve küresel ölçekte rekabet avantajı elde etmelerini desteklemek amacıyla bu tür etkinliklere devam edecektir.