DENİZATI ANADOLU LİSESİ – IELTS SINAVI

 

DENİZATI ANADOLU LİSESİ – IELTS SINAVI

29 Haziran Cumartesi günü Denizatı Anadolu Lisemiz binasında İngilizce IELTS sınavı düzenlendi. Öğrencilerimizden yüksek öğrenimlerini yurtdışında sürdürmek isteyen ve İngilizce yeterlilik sertifikası almayı hedefleyenler British Council tarafından düzenlenen IELTS sınavını aldılar.

IELTS, dünyanın en popüler İngilizce dil sınavı olma özelliğine sahiptir. Yurt dışında çalışmak, öğrenim görmek veya yaşamak isteyen milyonlarca kişi IELTS sınavı ile bu hayalini gerçekleştirebilmektedir. IELTS sınavı Akademik ve Genel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

 

IELTS Akademik Sınavı: Yükseköğrenim hedefleri olanlar için uygulanmaktadır.  Dünyanın herhangi bir yerinde lisans veya yüksek lisans düzeyinde öğrenim görmek veya çalışmak isteyenler bu sınavı almaktadır.

 

IELTS Genel Sınavı: Dil becerilerini kanıtlamak için alınan bir sınavdır. Akademik olmayan düzeyde öğrenim görmek, çalışmak ve İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmek isteyenler bu sınavı almaktadır. Ayrıca Birleşik Krallık vizesi ve göçmenlik için başvuruda bulunmak isteyen kişilerde yine IELTS Genel sınavını alarak kendi geleceklerine yön verebilmektedirler.