B1-B2 ve A2 Fit in Deutsch Almanca Sınavları

B1-B2 ve A2 Fit in Deutsch Almanca Sınavları

24-25 Haziran tarihlerinde Goethe Instıtut – Alman Kültür Merkezi tarafından organize edilen B1-B2  Zertifikat Deutsch für Jugendliche ve A2 Fit für Deutsch–Sertifika sınavları uygulandı.

Sınavlarda öğrencilerimiz; yazma, okuma, dinleme becerilerini ve sözlü bölümde ise konuşma, sunum yapma becerilerini sergileme şansı buldular.

Sınavlar sonucunda başarılı olan öğrencilerimiz, uluslararası geçerliliği olan B1-B2  JDJ ve A2 sertifikalarını almaya hak kazanacaklardır.

Goethe-Zertifikat A2 gençlere ve yetişkinlere yönelik bir sınavdır. Temel dil bilgi ve becerilerini gerektiren sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Çerçeve Programı‘nın (GER) altı basamaklı yetkinlik sıralamasında ikinci basamağın (A2) karşılığıdır.

Goethe-Zertifikat B1 gençler ve yetişkinlere yönelik bir Almanca sınavıdır. Kişinin Almanca dilini serbestçe kullanabildiğini teyit eder ve Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin (GER) altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin üçüncü basamağına (B1) denktir.

Goethe-Zertifikat B2 sınavı gençler  ve yetişkinler için bir Almanca sınavıdır. Gelişmiş Almanca dil düzeyini doğrular ve Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi´nin (CEFR) altı seviyeli yeterlik ölçeğindeki dördüncü seviyeye (B2) denk gelir.