Almanya’ da Üniversitede Okumak

14.05.2019 salı günü, Almanya’dan yurt dışı üniversite danışmanı olan Sayın Alexander Henrich, Özel Denizatı Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerle bir araya gelerek Almanya’da okuma şartların ne olduğunu, hangi şartlarda kabul edilebildiklerini, üniversite eğitimi sonrasında iş imkanlarından bahsetti. Almanya, 240.000 nitelikli çalışana ihtiyaç duyduğundan, üniversite eğitimi sonrasında bir yıllık iş bulma vizesi ve ardından çalışma izni alına bilindiğini dile getirdi.

Sunum sonrası öğrencilerin sorularına yanıt veren Alexander Bey, öğrencilerin dil diplomasının önemini, ulaşılmaz olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Üniversitelerin ve öğrencilerin maddi ve manevi beklentilerine ulaşılabilir olması, öğrencilerde daha çok istek ve amaç düşüncesini artırdı. İmkanların geniş olduğunu, şartların ulaşılması zor olmadığını görmüş oldular.

Okul olarak öğrencilerimizi uluslararası alanda yetiştirmek, çok kültürlü bireyler kazandırarak uluslararası başarı elde etmeleri en büyük temennilerimizdendir.

Sayın Alexander Bey’e, sunuma katılan öğrencilerimize ve sunumu gerçekleştiren tüm ekibe teşekkür ederiz.